Prywatne przedszkole Różowy Słoń

Nasze przedszkole to miejsce cieszące się zaufaniem i uznaniem rodziców i ich pociech. Panuje tu miła, rodzinna atmosfera, a wszystkie maluchy czują się niemal tak samo dobrze, jak we własnym domu rodzinnym. Nasi wychowankowie uczeni są odpowiedzialności, samodzielności i tolerancji. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają doświadczeni i kompetentni opiekunowie podchodzący do potrzeb przedszkolaków w sposób indywidualny i nieszablonowy. Naszą misją jest promowanie zdrowej żywności, na skutek czego nawiązaliśmy współpracę z doświadczonym dietetykiem. Obiekt jest pozbawiony jakichkolwiek barier architektonicznych, spełnia surowe normy budowlane i sanitarne.

Kolorowe sale sprzyjają rozwojowi kreatywności i zainteresowań maluchów. Dzieci biorą udział w zajęciach języka angielskiego, glottodydaktyki, w zajęciach ruchowych z elementami kinezjologii, w lekcjach plastyki i w warsztatach teatralnych. Współpracujemy z logopedą i psychologiem, ponieważ pragniemy zapewnić jak najlepsze warunki rozwojowe Państwa pociechom. Dodatkowo organizujemy wycieczki do kina, muzeum czy teatrów. Dla zainteresowanych prowadzimy zajęcia z języka niemieckiego.

Pedagogika Montessori i dodatkowo w cenie czesnego program rozszerzony o naukę języka rosyjskiego i zdrowe żywienie.

Zapraszamy do rejestracji!

Dietetyk, ekspert as. żywienia

Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki Absolwentka Wydziału Nauk o żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Swoje badania naukowe poświęcała najpierw znaczeniu magnezu w organizmie oraz w żywieniu człowieka, a następnie diecie opartej o produkty o niskim indeksie glikemicznym. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Poradni Dietetycznej SGGW oraz w Centrum Zdrowia Dziecka na Oddziale Pediatrii i Żywienia. Aktualnie właściciel Poradni Dietetycznej Metamorfoza, a także ekspert ds. dietetyki w renomowanych gabinetach spa, klubach fitness oraz pracowniach psychologicznych. Brata udział w Programie „Wiem, co jem”, w którym przeprowadzała zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży dotyczące racjonalnego żywienia. Systematycznie uczestniczy w konferencjach i sympozjach z zakresu żywienia człowieka i dietetyki organizowanych między innymi przez Instytut Medycyny Żywienia i SGGW. Poza tym posiada bogatą wiedzę na temat żywienia emocjonalnego i między innymi dlatego jest zawsze gotowa do pomocy osobie w potrzebie. Uważa, że zdrowie jest jedną z najcenniejszych wartości, którą człowiek posiada i o którą powinien dbać. Jest autorką dietetycznego bloga www.metamorfozadiety.blogspot.com.

Nasze dania opierają się głównie na żywności nieprzetworzonej, nierafinowanej, nieoczyszczonej, pełnoziarnistej.

- Nie używamy polepszaczy, veget, ziarenek smaku i innych produktów
zawierających glutaminian sodu, benzoesan sodu, konserwanty.

- Nie używamy żywności ze sztucznymi dodatkami, parówek, mielonek, pasztetów, dosładzanych deserów, batoników, cukierków i innych

sklepowych słodyczy.

- Ograniczamy biały cukier; zastępujemy go miodem, cukrem trzcinowym.

- Zupy i inne potrawy gotujemy na przygotowanych przez naszą kuchnię wywarach warzywnych i bulionach. Dodajemy do nich dużą ilość zieleniny i ziół, ale ululamy gotowych mieszanek ziołowych. Smakuj zapachu naszym zupom dodają majeranek, kminek, tymianek, bazylia, cząber, lubczyk, natka, koperek oraz odrobina masła.

- Korzystamy z dobrych jakościowo olejów (olej rzepakowy tłoczony na zimno), oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, masła, masła klarowanego. Nie stosujemy tłuszczy utwardzonych (margaryn).

Śniadanie

Kanapki na pieczywie pełnoziarnistym i jasnym z chudą szynką , żółtym serem oraz pomidorkiem i świeżym ogórkiem

Zupka krupnik

Makaron zwierzaczkowy z leczo warzywnym Kompot

Podwieczorek:Budyń , chrupki bezglutenowe

Śniadanie :Płatki ryżowe na mleku

Kanapki na pieczywie pełnoziarnistym z szynką , sałatą , pomidorkiem , ogórkiem małosolnym i dżemem owocowym

Obiad

Zupka pomidorowa ze świeżych pomidorów z makaronem

Sznycel drobiowy , ziemniaczki , surówka z marchewki doprawiana jogurtem naturalnym

Podwieczorek:Ciasto marchewkowe

Śniadanie

Kanapki na pieczywie pełnoziarnistym z żółtym serem, sałatą i papryką oraz dżemem owocowym

Zupka szczawiowa z ziemniakami

Gołąbki w sosie ze świeżych pomidorów , ryż długoziarnisty Kompot

Podwieczorek:Sałatka owocowa z jogurtem naturalnym

Śniadanie:Kasza manna z rodzynkami na mleku

Kanapki na pieczywie pełnoziarnistym i jasnym z szynką pomidorkiem oraz pastą jajeczną i kiełkami lucerny

Obiad

Zupka barszcz biały z ziemniakami

Naleśniki z serem i brzoskwiniami polane jogurtem naturalnym Kompot

Podwieczorek:Kanapki na pieczywie pełnoziarnistym ze schabem pieczonym i świeżymi warzywami

PIĄTEK

Śniadanie:Kanapki z miodem pszczelim oraz twarożkiem z rzodkiewką i szczypiorkiem

Zupka ogórkowa

Paluszki rybne w sezamie , ziemniaczki posypane koperkiem , surówka z białej kapusty Kompot

Podwieczorek:Jabłka pieczone , chrupki bezglutenowe

10 Września, 2015

Bożena

W tej placówce nie zgadza się wszystko: jest brud, brak podstawowych przyborów dla dzieci, książek. O wyżywieniu z cateringu nie wspomnę. Z opisu zgadza się jedynie wykwalifikowana kadra, która nie ma na czym pracować i odchodzi, oraz to, że dzieci wychodzą na dwór. Nie polecam tej placówki, choć nawet na takie miano nie zasługuje.

1.0 1.0 1 1 W tej placówce nie zgadza się wszystko: jest brud, brak podstawowych przyborów dla dzieci, książek. O wyżywieniu z cateringu nie wspomnę. Z opisu zgadza się jedynie wykwali