Uczniowski Klub Sportowy Musu Warszawa

Uczniowski Klub Sportowy Musu Warszawa

Uczniowski Klub Sportowy Musu Warszawa oferuje profesjonalną naukę judo dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzone przez nas zajęcia obejmują szeroki wachlarz ćwiczeń ogólnorozwojowych i usprawniających, gry, zabawy, naukę miękkiego padania, naukę i trening technik judo, naukę taktyki walki oraz przygotowanie do udziału w zawodach.

Kursanci biorą udział w zajęciach pod okiem doświadczonych trenerów. Do Państwa potrzeb podchodzimy indywidualnie i z zaangażowaniem. Od kilku lat współpracujemy z wieloma placówkami przedszkolnymi i jesteśmy gotowi na współpracę także z Państwem – wszystkie zajęcia prowadzimy na matach sportowych, które gwarantują pełne bezpieczeństwo oraz umożliwiają wprowadzanie ćwiczeń, które bez maty są niemożliwe.

Klub prowadzi również zajęcia judo dla dorosłych na każdym poziomie zaawansowania, także dla zupełnie początkujących.

Zapraszamy na zupełnie bezpłatny, niezobowiązujący trening próbny w jednej z naszych sal.

********************************************

Czym jest judo dla dzieci i dlaczego warto trenować z naszym klubem?

Jigoro Kano (twórca judo) w małej salce stworzył system wartości, metodę wychowania, sztukę samoobrony, i nowoczesny sport. Za cel przewodni twórca obrał doskonalenie „samego siebie”, co miało być uzyskiwane przez systematyczne ćwiczenia.

Judo jest sportem walki, opierającym się na rzutach i chwytach. Zabronione są tu uderzenia, kopnięcia, oraz techniki które są niebezpieczne dla zdrowie i życia.

Judo przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje że nie liczy się głównie siła i masa ciała, ale szybkość i zręczność. Dla dzieci i młodzieży jest systemem wychowania fizycznego, sportem, który przygotowuje do życia codziennego.

Judo kształtuję szybkość, zwinność, zręczność, siłę, wytrzymałość, a także spostrzegawczość, odwagę, opanowanie, odporność. Koncentrację i wytrwałość. Wpływ wychowawczy tego sportu jest niezaprzeczalny.

Zajęcia judo w okresie początkowym to głównie zabawa.

Przez pierwsze lata treningi są głównie nastawione na bardzo mocny rozwój ogólnorozwojowy. Podczas zajęć oprócz zabawy, dzieci uczą się umiejętności upadania, zaznajamiają się z matą, która jest dość twarda, ale sprężysta co gwarantuje bezpieczeństwo podczas zajęć. Duży nacisk trenerzy stawiają na gimnastykę i akrobatykę. Dzieci uczą się przewrotów w przód, w tył, mostków, stania na głowie, na ramionach itd. Celem zajęć jest także uodpornienie dzieci na kontakt cielesny z innymi rówieśnikami. Jest dużo przepychanie, przeciągania, wypychania, turlanie jednych po drugich. Już po kilku treningach rodzice zauważają pozytywne efekty treningu. Dzieci przestają się bać zderzeń z kolegami, nie boją się upadków, uodporniają się na ból. Szereg zabaw z czołganiem, pełzaniem czy czworakowaniem wpływa na wzmocnienie mięśni szkieletowych, które odpowiadają za prawidłową sylwetkę ciała. Judo w okresie przedszkolnym i szkolnym to najlepsza gimnastyka korekcyjna. Kolejnym etapem trenowania judo przez dzieci jest poznanie najprostszych elementów walki w parterze. Podczas zajęć dzieci uczą się także podstawowych komend wygłaszanych z języku japońskim, poznają historię judo.

Dużą wagę przewiązuje się także do kształtowania strony psychicznej. Dzieci uczą się dyscypliny, szacunku do nauczyciela i swoich rówieśników. Uczą się także samodzielności (ubieranie, składanie ubrań, wiązania butów itd.), a także cierpliwości i nieustępliwości w dążeniu do sukcesu.

Zobacz nasze opinie:

Dodaj swoją opinię.
Dodaj swoją opinię.
* Pole wymagane

Kontakt

URSYNÓW
Gimnazjum nr 92 im. J.U. Niemcewicza
ul. Koncertowa 4
02-787 Warszawa
100 metrów od metra Ursynów

Telefon: 606-306-070, 792-080-093
www.uks-musu.pl


Dodatkowe adresy:
GOCŁAW - Praga Południe
Szkoła Podstawowa nr 312
ul. Umińskiego 12
03-984 Warszawa

Lokalizacja

Rodzaj usług