Nauka cyferek i literek przez zabawę

Producenci gier edukacyjnych tworzą inteligentną rozrywkę dla 2- i 3-latków. Jest to bardzo ważny okres dla rozwoju dziecka. W tym czasie nabywa ono umiejętności, które będą miały ogromne znaczenie w ich przyszłości. Dlatego ważne jest, aby rodzice znaleźli dla nich zabawę, która nauczy je podstawowego funkcjonowania w świecie, pomoże poznać ten świat i samego siebie.

Dobra rozrywka to najlepszy sposób na naukę dla malucha. W tym czasie dziecko powinno po raz pierwszy poznać świat liter i cyfr. Grając, np. w LOKO ABC maluch stawia pierwszy krok w drodze do nauki czytania. Gra utrwala umiejętność kojarzenia i zapamiętywania literek. Dzięki kolorowej rozrywce przedszkolak z chęcią nauczy się alfabetu. To doskonała forma łączenia zabawy z nauką, która rozwija również zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową dziecka.

Bardzo podobną grą, która z kolei wprowadza dziecko w świat cyferek są CYFRAKI. Jest to gra, która rozwija te same umiejętności i uczy podstawowych działań matematycznych, takich jak odejmowanie i dodawanie. Dziecko nie tylko poznaje tajniki matematyki, ale także bawi się kolorami i rozwija zdolność kojarzenia. Dzięki temu ćwiczy również pamięć. To właśnie pamięć i kojarzenie są jednymi z najważniejszych umiejętności, których proces rozwijania najważniejszy jest właśnie w tym wieku.

Gra edukacyjne oparte na rozwijaniu zdolności matematycznych rozbudzają świadomość i kształtują ważne zachowania, które będą miały ogromny wpływ na jego przyszłość. Matematyczne gry edukacyjne są doskonałą nauką poprzez zabawę. Za sprawą kolorowych i przyjaznych obrazów uśmiech dziecka nie schodzi z jego twarzy przez całą zabawę.
Więcej informacji na stronie: maxim-puzzle.pl

Artykuły

Bezpłatne warszataty z psychologiem
Jak nakłonić dzieci do zmiany niepożądanych przez nas...
Warsztaty Psychologiczne Dla Uczniów Inteligencja Emocjonalna
Prowadzi dr Agnieszka Bukowska Oferowany przez nas cykl obejmuje: -...
ISOKOR Cleaner - środek do czyszczenia i dezynfekowania zabawek dla dzieci
 Gdy mali ludzie poznają świat muszą wszystkiego dotknąć,...
Mobilne Warsztaty Kreatywne Dla Szkół I Przedszkoli
DROGI NAUCZYCIELU! Wspólnie z Kolorakami wprowadź dzieci w niesamowity...