Nauka cyferek i literek przez zabawę

Producenci gier edukacyjnych tworzą inteligentną rozrywkę dla 2- i 3-latków. Jest to bardzo ważny okres dla rozwoju dziecka. W tym czasie nabywa ono umiejętności, które będą miały ogromne znaczenie w ich przyszłości. Dlatego ważne jest, aby rodzice znaleźli dla nich zabawę, która nauczy je podstawowego funkcjonowania w świecie, pomoże poznać ten świat i samego siebie.

Dobra rozrywka to najlepszy sposób na naukę dla malucha. W tym czasie dziecko powinno po raz pierwszy poznać świat liter i cyfr. Grając, np. w LOKO ABC maluch stawia pierwszy krok w drodze do nauki czytania. Gra utrwala umiejętność kojarzenia i zapamiętywania literek. Dzięki kolorowej rozrywce przedszkolak z chęcią nauczy się alfabetu. To doskonała forma łączenia zabawy z nauką, która rozwija również zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową dziecka.

Bardzo podobną grą, która z kolei wprowadza dziecko w świat cyferek są CYFRAKI. Jest to gra, która rozwija te same umiejętności i uczy podstawowych działań matematycznych, takich jak odejmowanie i dodawanie. Dziecko nie tylko poznaje tajniki matematyki, ale także bawi się kolorami i rozwija zdolność kojarzenia. Dzięki temu ćwiczy również pamięć. To właśnie pamięć i kojarzenie są jednymi z najważniejszych umiejętności, których proces rozwijania najważniejszy jest właśnie w tym wieku.

Gra edukacyjne oparte na rozwijaniu zdolności matematycznych rozbudzają świadomość i kształtują ważne zachowania, które będą miały ogromny wpływ na jego przyszłość. Matematyczne gry edukacyjne są doskonałą nauką poprzez zabawę. Za sprawą kolorowych i przyjaznych obrazów uśmiech dziecka nie schodzi z jego twarzy przez całą zabawę.
Więcej informacji na stronie: maxim-puzzle.pl

Artykuły

Pierwsze dni w przedszkolu
Pierwsze dni kilkulatka w przedszkolu są nie tylko...
Kiedy wybrać się z dzieckiem do logopedy?
Kiedy obserwujemy nasze dzieci od chwili urodzenia aż...
Sztuki Walki Dla Dzieci
Pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na...
Gry edukacyjne dla przedszkolaka
Gry edukacyjne dla przedszkolaka gwarantują uśmiech i dobrą...