Bezpłatne warsztaty o prawidłowym żywieniu „Zdrowa mama, zdrowe dziecko” Biblioteka w Józefosławiu

Kiedy: 2016/09/14 - 2016/10/03, gdzie: Józefosław, ul. Urocza 14, II piętro, wejście od ul. Cyraneczki (obok Technicoloru)

Zaprogramuj się na zdrowie w Bibliotece

 

Jeśli chcesz wiedziesz, jak robić zdrowe zakupy, jak zdrowo się odżywiać i przygotowywać zdrowe posiłki, przyjdź do Biblioteki w Józefosławiu na bezpłatne warsztaty o prawidłowym odżywianiu.

Biblioteka w Józefosławiu wznawia cykl warsztatów z projektu „Zdrowa mama, zdrowe dziecko”.

W ramach projektu odbędą się trzy bezpłatne warsztaty:

14 września o godzinie 18.00 „Zdrowy koszyk zakupów” – nauczymy się czytać etykiety i wybierać wartościowe produkty

27 września o godzinie 18.00 „Rodzinny warsztat kulinarny” – przygotujemy proste i zdrowe posiłki (uczestników prosimy o przyniesienie nożyków, obieraczek i tarek)

3 października o godzinie 18.00 „Zaprogramuj się na zdrowie” – dowiemy się wielu przydatnych informacji dotyczących prawidłowego odżywiania się

Edukator żywieniowy programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” Dorota Szostak opowie uczestnikom w jaki sposób czytać etykiety na produktach, na co zwracać uwagę, czym kierować się przy wyborze produktów. Przyrządzimy też wspólnie kilka przykładowych posiłków.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia, w szczególności kobiety ciąży, kobiety karmiące piersią oraz rodziców, przyszłych rodziców i opiekunów małych dzieci. Na warsztaty kulinarne zapraszamy całe rodziny z dziećmi. Na uczestników warsztatów będzie czekał zdrowy poczęstunek.

Zapisy na warsztaty drogą mailową pod adresem jozefoslaw@biblioteka-piaseczno.pl lub telefonicznie na numer 22 390-58-87 lub 517-104-601.Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi. Zapewniamy opiekę w formie zajęć edukacyjnych.

Warsztaty odbywają się w Bibliotece w Józefosławiu, ul. Urocza 14, II piętro, wejście od ul. Cyraneczki (obok Technicoloru).

Warsztaty realizowane są w ramach konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, poświęconego edukacji żywieniowej kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz rodziców dzieci w pierwszym roku życia. Szczegółowe informacje na temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych znaleźć można na: www.1000dni.pl.

Najbliższe wydarzenia