Jaki wpływ na nasze dzieci ma sprawność manualna?

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać jak istotną rolę odgrywa sprawność manualna w dziecięcej rzeczywistości. O precyzyjny rozwój zdolności i produktywności dłoni, czyli tzw. motoryki małej, warto dbać już od najwcześniejszych lat życia dziecka. Dzięki sprawnym rękom, nasze dzieci będą potrafiły właściwie wykonywać wiele czynności takich jak: samodzielne ubieranie i rozbieranie się (np. zapinanie guzików, wiązanie sznurowadeł), manipulowanie przedmiotami, zabawkami, spożywanie posiłków sztućcami. Dobrze kształtująca się motoryka ręki to znakomite przygotowanie do nauki pisania, rysowania, malowania, lepienia z plasteliny, wycinania nożyczkami czy szycia.
Należy podkreślić, że zapewnienie naszym dzieciom prawidłowego rozwoju ruchowego dłoni, będzie procentowało w ich życiu wówczas, kiedy będą już dorosłymi ludźmi. Dzieci najchętniej i najsprawniej ćwiczą sprawność ręki podczas codziennych zabaw edukacyjnych. Zatem wychodząc naprzeciw ich potrzebom, proponujemy urozmaicony program ćwiczeń i gier. Centrum Kreatywności ACTUS zapewnia naszym Podopiecznym kontakt ze Specjalistą, pod okiem którego doprowadzimy sprawność ruchową dłoni Twojego Dziecka do perfekcji!