Wyprawka przedszkolaka

Jak przygotować malucha do pójścia do przedszkola? W co go zaopatrzyć? Co jest niezbędne małemu przedszkolakowi? Jak wybrać najlepsze artykuły do tzw. wyprawki?

Rodzice nie zawsze wiedzą, jakie artykuły są potrzebne do wyprawki dziecka. Każde przedszkole ma przecież własną określoną listę rzeczy, które każdy rodzic ma obowiązek dostarczyć na rozpoczęcie roku szkolnego.

W przedszkolach państwowych wymaga się, by dzieci miały zapewnioną odzież na zmianę. Warto podpisać ją poprzez wszycie metki. należy kupić dziecku obuwie na zmianę z podeszwą antypoślizgową, konieczne na rzepy lub zatrzaski. Dzieci nie umieją wiązać sznurowadeł! W wyprawce powinny znaleźć się jeszcze worek na obuwie, strój sportowy na zajęcia gimnastyczne i ruchowe, fartuszek na zajęcia plastyczne oraz strój kąpielowy, jeżeli maluch będzie uczęszczał na basen lub pływalnię. W niektórych przedszkolach odbywa się leżakowanie, dlatego rodzice powinni pamiętać o zakupie piżamki i pościeli.

Kolejnym punktem wyprawki są artykuły higieniczne. Naszym maluchom musimy kupić ręcznik, szczoteczkę, pastę i kubeczek do zębów, grzebyk, mydełko i chusteczki higieniczne. Jeżeli istnieje konieczność, nie zapomnijmy o pieluchach jednorazowych.

Przedszkolaki uczestniczą w wielu zajęciach plastycznych. Zaopatrzmy je w kredki, ołówki, farby, pisaki, plastelinę, karton, blok techniczny, zeszyty, kolorowanki, gumki do mazania, bibułę i papier kolorowy.

Powyższa wyprawka jest tylko orientacyjna! Każdy rodzic powinien zapoznać się z listą wymaganych artykułów w przedszkolu, do którego posyła swoją pociechę.