Jak wyprawić urodziny dziecka?

My rodzice jesteśmy tak zapracowani, żyjemy szybko i często jesteśmy niedostępni w całości dla naszego dziecka. Jest to smutne, ale niestety prawdziwe.

 

Kiedy zbliżają się urodziny naszej pociechy, chcemy aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

 

Nasuwa się pytanie w jaki sposób wyprawić dziecku urodziny?

 

Oczywiście wszystko zależy od grubości naszego portfela. Rodzice często wyprawiają urodziny po za domem, wybierają tzw kafejki urodzinowe.

 

Myślę jednak, że nie jest to najlepsza atrakcja dla naszego dziecka. Modne są również baseny z piłeczkami, gdzie dzieci bawią się, krzyczą, biegają nie mając często czasu na tort. Jestem mamą 5-letniego przedszkolaka, i urodziny w kółkach mam już za sobą. Czułam niedosyt po wyprawieniu przyjęcia córce w takim miejscu. Brakowało mi zabaw, muzyki, śmiechu dzieci i dobrego wartościowego jedzenia. Odniosłam wrażenie, że dzieci nie czuły się jak na urodzinach koleżanki.

 

Świetnym rozwiązaniem jest animator zabaw, coraz bardziej już popularny.

 

Jest to osoba, która prowadzi zabawy dla najmłodszych. Ma mnóstwo pomysłów, tańczy, śpiewa, najczęściej maluje buźki i skręca baloniki. Na takim przyjęciu urodzinowym pod okiem animatora nie zabraknie konkursów, zabaw przy muzyce i ogromnej, kolorowej chusty animacyjnej.

 

Jeżeli drodzy rodzice chcecie, aby ten dzień był dla waszego dziecka najwspanialszym wspomnieniem, to szukajcie animatora.

 

Często koszt takiej zorganizowanej zabawy jest porównywalny do sali z piłeczkami. A wrażenia i wspomnienia gwarantowane.

 

Oczywiście to od Was rodzice zależy w jaki sposób spędzicie ten ważny dzień z dzieckiem. Dobrym pomysłem jest piknik lub wycieczka np, do muzeum, lasu itp.

 

W przedszkolu natomiast solenizant może uczcić swoje urodziny, częstując kolegów i koleżanki słodkościami.

 

Zorganizowanie wspaniałego przyjęcia urodzinowego, nie musi się koniecznie wiązać z ogromnymi wydatkami. Wystarczy tylko trochę chęci, czasu i pomysłu.

 

Aneta Skrok

 

Klub maluszka „Uśmiechnięta buźka”

 

Artykuły

Dzieci to też ludzie - witaj przygodo!
Życie przeciętnego człowieka składa się z wielu etapów,...
Zaburzenie rozwoju dwujezycznego
Wykrywanie opóźnień mowy oraz języka u dwujęzycznych dzieci...
Bezpłatne warszataty z psychologiem
Jak nakłonić dzieci do zmiany niepożądanych przez nas...