Klub dziecięcy na Bemowie, z sercem

Od października 2012r. Na Bemowie istnieje nowe miejsce, gdzie można pozostawić swoją pociechę na czas kiedy Mamy wracają do pracy.

Klub dziecięcy „Uśmiechnięta buźka” to klubik przeznaczony dla dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat, czynny od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 do 18:00.

Założycielem tego klubiku jest rodzeństwo. Sebastian Kozłowski i ja Aneta Skrok – mama Alicji, pedagog z doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Członek założyciel Stowarzyszenia „Mama Tata i ja” na Pradze południe. W pracy z dziećmi i rodzicami wykorzystuje wiele metod edukacyjnych, i cały czas poszerzam swoją wiedzę na wszelkiego rodzaju kursach pedagogicznych i nie tylko.

Moja praca jest dla mnie pasją, sposobem na życie.

Już w takcie studiowania pracowałam w przedszkolu. Kiedy pojawiła się na świecie moja córka Alusia, był to dla mnie najwspanialszy okras w moim życiu.

W takcie mojego urlopu macierzyńskiego zatęskniłam za pracą. Wspólnie z kilkoma mamami na Pradze południe stworzyłyśmy Klub Mam. Każda mama w nasze co tygodniowe spotkania wprowadzała coś nowego.

Mama Oli pracowała w muzeum, i stworzyła galerie dla dzieci.

Mama Jeremiego i Jędrka przyszła do klubu z chustami.

Takich mam było naprawdę mnóstwo. Ja spełniałam się w klubie Mam prowadząc zabawy dzieci z rodzicami.

Naszych Mam i Tatusiów przybywało. Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie każdy mógłby znaleźć coś dla siebie, a my Mamy najbardziej zaangażowane, miejsce pracy. Stworzyliśmy Stowarzyszenie „Mama Tata i ja”.

Kiedy moja córka poszła do przedszkola, wróciłam do pracy. Stowarzyszenie nadal funkcjonuje, odbywają się tam w ciągu dnia zajęcia dodatkowe, dla rodziców i dzieci.

Po dwóch latach w pracy w prywatnym przedszkolu, postanowiłam stworzyć bezpieczne miejsce, gdzie rodzice bez obaw pozostawią swoje pociechy pod moją opieką.

W spełnieniu moich marzeń pomógł mi mój brat Sebastian.

Namiastkę Klubu Mam z Pragi południe, chciałbym przenieść na Bemowo, stąd organizuje zajęcia bezpłatne w soboty.

W naturalny sposób chciałabym pokazać rodzicom jak można ze swoim dzieckiem spędzać wolny czas.

Od poniedziałku do piątku stworzyliśmy opiekę całodzienną nad dziećmi.

W dzisiejszych czasach uważam, że priorytetem dla rodziców powinno być stworzenie miejsca bezpiecznego dla swoich pociech.

Tutaj wasze dziecko spędzi czas na twórczych zabawach edukacyjnych pod okiem specjalistów.