Jak puzzle pomagają w rozwoju dziecka?

Rodzice już od najmłodszych lat powinni dbać o rozwój swojego dziecka. Już od drugiego roku życia kształtują się podstawowe procesy myślowe, a ich prawidłowy rozwój w tym czasie jest gwarancją późniejszych sukcesów w dorosłym życiu. Jedną z form łączenia zabawy z nauką jest układanie puzzli. Badania naukowe potwierdzają, iż dzieci, które bawią się w układanie puzzli mają później lepsze zdolności przestrzenne.

W ofercie producenta puzzli i gier edukacyjnych MAXIM znajdziemy produkty, które świetnie sprawdzą się na początku przygody zabawą puzzlami. Puzzle 34567 zawierają pięć różnych obrazków, różniących się ilością elementów, np. przedstawiających zwierzęta z ZOO. Zabawa w układanie puzzli rozwija ponadto zdolności manualne dziecka i koordynację wzrokowo-ruchową. Maluch uczy się także słownictwa związanego ze zwierzętami, poznaje je i uczy się je rozróżniać, a także uczy się koncentracji i spostrzegawczości.

Dla nieco starszych dzieci MAXIM oferuje puzzle składające się z sześćdziesięciu elementów. Wszystkie puzzle dla najmłodszych są kolorowe i przyciągające uwagę. Jakkolwiek walory naukowe układania puzzli są najważniejsze. Rozwinięcie tej umiejętności wykazuje, że dzieci w późniejszym okresie wykazują zdolności matematyczne, inżynierskie czy naukowe.

Puzzle to wspaniały sposób na spędzenie czasu z naszym dzieckiem przy jednoczesnej nauce. Układanie puzzli to też nauka konsekwencji i wytrwałości w dążeniu do celu. Co więcej, wspólne układanie puzzli to także nauka współpracy, dzięki czemu maluch nabędzie umiejętność pracy w grupie, która w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebna w dorosłym życiu.

Więcej informacji na stronie: maxim-puzzle.pl