Jak puzzle pomagają w rozwoju dziecka?

Rodzice już od najmłodszych lat powinni dbać o rozwój swojego dziecka. Już od drugiego roku życia kształtują się podstawowe procesy myślowe, a ich prawidłowy rozwój w tym czasie jest gwarancją późniejszych sukcesów w dorosłym życiu. Jedną z form łączenia zabawy z nauką jest układanie puzzli. Badania naukowe potwierdzają, iż dzieci, które bawią się w układanie puzzli mają później lepsze zdolności przestrzenne.

W ofercie producenta puzzli i gier edukacyjnych MAXIM znajdziemy produkty, które świetnie sprawdzą się na początku przygody zabawą puzzlami. Puzzle 34567 zawierają pięć różnych obrazków, różniących się ilością elementów, np. przedstawiających zwierzęta z ZOO. Zabawa w układanie puzzli rozwija ponadto zdolności manualne dziecka i koordynację wzrokowo-ruchową. Maluch uczy się także słownictwa związanego ze zwierzętami, poznaje je i uczy się je rozróżniać, a także uczy się koncentracji i spostrzegawczości.

Dla nieco starszych dzieci MAXIM oferuje puzzle składające się z sześćdziesięciu elementów. Wszystkie puzzle dla najmłodszych są kolorowe i przyciągające uwagę. Jakkolwiek walory naukowe układania puzzli są najważniejsze. Rozwinięcie tej umiejętności wykazuje, że dzieci w późniejszym okresie wykazują zdolności matematyczne, inżynierskie czy naukowe.

Puzzle to wspaniały sposób na spędzenie czasu z naszym dzieckiem przy jednoczesnej nauce. Układanie puzzli to też nauka konsekwencji i wytrwałości w dążeniu do celu. Co więcej, wspólne układanie puzzli to także nauka współpracy, dzięki czemu maluch nabędzie umiejętność pracy w grupie, która w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebna w dorosłym życiu.

Więcej informacji na stronie: maxim-puzzle.pl

Porady

Jak wybrać idealny żłobek?
Coraz więcej rodziców decyduje się na zapisanie swojego...
Wyprawka przedszkolaka
Jak przygotować malucha do pójścia do przedszkola? W...
Opiekunka czy żłobek?
Wielu rodziców stoi przed trudnym wyborem-co wybrać: opiekunkę...
Jak zainteresować dziecko książkami?
Jeszcze do niedawna książki były dla najmłodszych nie...